Imate pravico do vračila v
14-ih dneh po prejemu svojega Modul za vzig / stikalna naprava za Motor
Več
V naši Modul za vzig / stikalna naprava za Motor spletni trgovini so na voljo naslednji načini plačila
Več
Po oddaji svojega naročila v naši Modul za vzig / stikalna naprava za Motor trgovini, lahko izberete svojega kurirja
Več
Vpišite Vašo e-poštni naslov in geslo
Nimate računa na EUavtodeli.si? Registrirajte, v manj kot 1,5 minuti.
IZBERITE SVOJ AVTO
Izberite svoj avto za nakup rezervnega dela, ki se 100% ujema z vašim avtom
Vžigalno stikalo - delovanje in namen
Stikalna naprava vžigalnega sistema se pogosto imenuje vžigalni modul. Funkcija vžiga v bencinskem motorja je vžig stisnjene mešanice goriva in zraka v valju, kar je potrebno narediti v pravem času s pomočjo iskre, ki jo ustvari svečka. Za generiranje iskre za vžig mora biti v svečki prisotna zadostna napetost svečke. To ustvari vžigalna tuljava, ki spreminja napetost akumulatorja 12 voltov na visoko napetosti od 20.000 do 35.000 voltov. Iz tega razloga ima vžigalna tuljava primarno nizkonapetostno tuljavo, skozi katero teče tok akumulatorja. Če je vezje tuljave prekinjeno, to povzroči spremembo magnetnega polja visoke napetosti impulza v sekundarnem navitju visoko napetostne tuljave. Pri starejših motorjih se odpiranje in zapiranje vezja izvaja z mehanskim stikalom. Pri sodobnih motorjih vžigalni modul prevzame to nalogo, in sicer tako, da v elektronski obliki odpre tokokrog z notranjim tranzistorjem in ga zapre. Običajno je vžigalni modul namaščen na motorju v območju svečk. Da bi prišlo do vžiga ob pravem času, vžigalni modul potrebuje nadzorni signal iz senzorja. Med znanimi proizvajalci vžigalnih modulov so HELLA, BOSCH, BERU V ALEO, MAGNETI MARELLI, MEAT & DORIA, in MAPCO.
Odpoved vžiga - Simptomi
Vžigalni moduli ne zahtevajo posebnega vzdrževanja in nimajo omejene življenjske dobe. Podvrženi so pregrevanju, zaradi česar se med delovanjem odvaja toplota. Kljub temu pa lahko stalna toplotna obremenitev sčasoma privede do napak. Prav tako lahko vlaga in korozija na električnih povezavah vodita do okvar, zato je težave z vžigom potrebno preveriti s pregledom sestavnih delov vžigalnega sistema. Nedelujoč vžigalni sistem lahko privede do neuspelih vžigov ali nezadostne napetosti vžiga. Nepravilno delovanje vžigalnega sistema negativno vpliva na delovanje motorja, porabo goriva in izpušne emisije.
Zamenjava stikala vžigalnega modula
Pokvarjen vžigalni modul je potrebno takoj zamenjati. Z malo spretnosti lahko pokvarjen vžigalni modul zamenjamo tudi sami. Ta je običajno povezan z električnim sistemom. Podrobna navodila o zamenjavi stikala vžigalnega modula je mogoče najti na internetu ali v ustrezni literaturi. Nov vžigalni modul lahko naročite ugodno in enostavno v naši spletni trgovini. Našli boste tudi številne druge rezervne dele v kakovosti OEM za več znamk in modelov avtomobilov.